A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Чернівецька гімназія № 8 Чернівецької міської ради

Історія

 

         

1. Назва. Адреса. Телефон.

Загальноосвітня школа №8.Дзержика , 22.  52-18-51; 52-44-73

 

2.Дані про приміщення:

А) Згідно протоколу міської шкільної ради від 28 березня 1899 року, було намічено розпочати будівництво чотирикласної народної школи на Роші, поблизу кавалерійських казарм.

Міський магістрат  відклав будівництво на 1902 рік, беручи до уваги те, що школу у  Манастерісці  (одному з мікрорайонів міста) буде розширено.

Що стосується проекту, до нього були внесені зміни таким чином, щоб будівля, крім квартири вчителя, включала канцелярію, учительську та не чотири класи, а сім класів. У цьому  документі зазначається також, що з огляду на те, що школа буде збудована неподалік казарм та центру міста, до неї не слід приймати переважно тих дітей, що мешкають на  Бахгассе, Вінзергассе, Лерхенгассе, нижній частині Рошер – Цеценгассе.

Таким чином, школи  Монастеріске та Зібенбюргерштрассе, завдяки відкриттю нової школи на Роші, будуть менш завантажені.

Місце для школи мало бути розмічене у березні-квітні 1901 року, для чого запрошувалось відомство будівництва магістрату Чернівців.

В Чернівецькому обласному державному архіві  зберігаються списки будівельників, копії  рахунків, кошторис, документи про перевитрати будівельних матеріалів.

 

Б) Чи завжди приміщення, в якому діє Ваш заклад було освітнім закладом

Приміщення в якому діє ЗНЗ №8  з моменту заснування  є освітнім закладом

 

3. Основні віхи становлення освітнього закладу:

 

А) Дата відкриття, назва закладу, мова викладання. Особливості змісту навчання в закладі на час відкриття

Як свідчить архівна довідка, в документах фонду Чернівецького магістрату  за 1901-1911 роки є відомості про те, що школа на Роші почала працювати 13 вересня 1902 року.

До 1918 року школа була з німецькою  мовою навчання. Планувалося обов’язкове вивчення німецької, української та польської мов.

 

Б) Особливості змісту навчання в австрійський, румунський, радянський період

 

Фактично після 11 листопада 1918 року, формально – наприкінці грудня 1918 Буковина була прилучена до королівської Румунії спеціальним  законом виданим  румунським королем. Тоді ж було введено вивчення румунської мови в школі як окремого предмету.

З 1926 по 1940 рік школа стає семилітньою з румунською мовою навчання. Впродовж вказаних років заняття проводились у дві зміни.

Після приєднання Північної Буковини до України 28 червня 1940 року, українська мова стає основною мовою навчання, німецька вивчається як окремий предмет.

З 1941  по березень 1944 року (тимчасова окупація Буковини фашистською Румунією) школа була семилітньою, з румунською мовою навчання.

З квітня 1944 року, після звільнення Буковини Червоною Армією, школа перетворилась  у школу  з українською мовою навчання.

Існують відомості про те, що в 1949-1950 навчальному  році в школі  було 10 класів, в яких нараховувалось 273 учня. На основі рішення Чернівецького облвиконкому № 131 від 14 травня 1959 року «Об укреплении связи школы  с жизнью, о дальнейшем розвитии системы образования в области». Семирічна школа була реорганизована у восьмирічну трудову політехнічну загальноосвітню школу №8.

Своїх майстерень школа не мала, тому трудове навчання проводилось на базі майстерень СШ №25. 

З січня 1969 року була закінчена добудова школи. В школі  нараховувалось 14 класних кімнат, кабінети фізики, хімії, кабінет технічних засобів, кабінет домоводства, спортивний, актовий зали, їдальня, кухня, бібліотека. Збудовані слюсарна та столярна майстерня, котельня. З цього часу школа дає повну середню політехнічну освіту, професійну підготовку.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи задоволені ви освітнім середовищем закладу?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень